Назад Зміст Вперед

6.1. Структура Android-проекту

Android - безкоштовна операційна система, заснована на Linux з мовою програмування Java.
Android підтримує 2D і 3D-графіку, використовуючи бібліотеки OpenGL, а також зберігання даних в базі даних SQLite.

Кожний Android-додаток запускається в своєму власному процесі. Тому додаток ізольовано від інших запущених додатків і неправильно працюючий додаток не може безперешкодно зашкодити іншим додаткам.

Встановлення Android Studio

Налаштування Android Studio займає всього кілька кліків.
Поки завершується завантаження AndroidStudioперевірте, яка версія JDK є у вас: відкрийте командний рядок і введіть javac -version. Якщо JDK відсутня або версія нижче, ніж 1.8, завантажте JavaSEDevelopmentKit8.

Щоб встановити Android Studio на Windows, виконайте наступні дії:

1. Запустіть .exe файл, який завантажили.
2. Дотримуйтесь інструкцій майстра установки для установки Android Studio і всіх необхідних інструментів SDK.

У деяких системах Windows, сценарій запуску не знаходить, де встановлено JDK. Щоб не мати цієї проблеми, необхідно встановити змінну оточення із зазначенням точного місця розташування.

Виберіть меню Start menu > Computer > System Properties > Advanced System Properties. Потім відкрийте вкладку Advanced tab > Environment Variables і додайте нову системну змінну JAVA_HOME, яка вказує на папку JDK, наприклад, C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_101.

Створення проекту з Android Studio

1. В Android Studio, створіть новий проект:
  • Якщо ви не відкрили проект, то на екрані Welcome виберіть команду New Project.
  • Якщо ви відкрили проект, в меню File виберіть New Project. З'явиться екран Create New Project.
2. Заповніть поля на екрані. Для Application Name використайте "My First App". Для Company Domain, використовуйте "example.com". Для інших полів використовуйте значення за замовчуванням і натисніть кнопку Next

Короткий опис кожного поля:
  • Application Name - це ім'я програми, яке відображається користувачам.
  • Company Domain надає класифікатор, який буде додано до імені пакета, Android Studio пам'ятатиме цей класифікатор для кожного створюваного проекту.
  • Package name є повним ім'ям для проекту (відповідає тих же правилам, що й іменування пакетів в мові програмування Java). Ваше ім'я пакета повинно бути унікальним для всіх пакетів, встановлених на Android-системі. Ви можете змінити це значення незалежно від імені додатку або домену компанії.
  • Project location - каталог на вашій системі, який містить файли проекту.
3. У розділі Target Android Devices, прийміть значення за замовчуванням і натисніть кнопку NextMinimum Required SDK є найбільш рання версія Android, яку підтримує додаток, вказується з використанням рівня API. Щоб підтримати стільки пристроїв, наскільки це можливо, ви повинні встановити це значення в найнижчу доступну версію, яка дозволяє вашому додатку забезпечити набір функцій для його ядра. Якщо який-небудь параметр вашої програми можливий лише на новіших версіях Android, і він не має вирішального значення для основного набору функцій додатку, то можете включити функцію тільки тоді, коли працюєте на версіях, які підтримують його.
4. У розділі Add an Activity to Mobile, виберіть Empty Activity і натисніть кнопку Next.
Activities
Activities є однією з відмінних рис фрейворка Android. Вони надають користувачеві доступ до вашого додатку. Може бути багато Activities. Додаток, як правило, має основну activity, яка використовується, коли користувач запускає програму, деякі інші Activities для того, коли, наприклад, вибирається певний контент для перегляду, а інші Activities для того, коли виконуються інші завдання в межах програми.
5. У розділі Customize the Activity, прийміть значення за замовчуванням і натисніть кнопку Finish.

Ваш Android-проект в даний час є основним додатком "Hello World", який містить деякі файли за замовчуванням. Знайдіть хвилинку, щоб розглянути найбільш важливі з них:
app/src/main/java/com.example.myfirstapp/MainActivity.java
Цей файл з'являється в Android Studio після завершення роботи майстра нового проекту. Він містить визначення класу для створеної вами раніше activity. Коли ви побудувати і запустити додаток, запускається Аctivity і завантажує файл макета, який говорить "Hello World!"
app/src/main/res/layout/activity_main.xml
Цей XML-файл визначає макет Аctivity. Він містить елемент TextView з текстом "Hello World!".
Деякі основні компоненти Android
  • Intents (Наміри) - асинхронні повідомлення, які дозволяють додаткам запросити функції з інших служб чи дій. Додаток може робити прямі запити службі чи дії (явний намір) або запитати у Android зареєстровані служби і додатки (неявний намір). Наприклад, додаток може запитати через Intent додаток Контакти для отримання даних або запустити браузер при натисканні посилання в тексті вашої програми.
  • Views (Представлення, Вид, Елемент управління, Компонент) - користувальницький інтерфейс, створюваний віджетами класів. Це знайомі нам елементи управління: кнопки, текстові поля, прапорці, перемикачі і т.п.
  • Services (Служби) - виконують фонові завдання без надання інтерфейсу користувача (наприклад, програвання музики). Вони можуть надсилати повідомлення користувачу через систему повідомлень Android.
  • Content Provider (Контент-провайдери) - надає дані додаткам. За допомогою контент-провайдера ваш додаток може обмінюватися даними з іншими додатками.
  • Broadcast Receiver (Приймач широкомовних повідомлень/запитів) - бере системні повідомлення і неявні наміри, може використовуватися для реагування на зміну стану системи. Додаток може реєструватися як приймач певних подій і може запускатися, якщо така подія відбудеться.

Створення проекту в Eclipse

1.Натисніть New на панелі інструментів.
2. У вікні, відкрийте Android папку, виберіть Android Application Project, і натисніть Next.
 Майстер створення нового проекту Android програми в Eclipse.

1. Заповніть форму, яка з'явилася:
  • Application Name це ім'я додаток, яке відображається користувачам. Для цього проекту, використовуйте «My First App».
  • Project Name це ім'я в каталозі проекту і назва видима в Eclipse.
  • Package Name є простором імен пакету для вашого застосування (дотримуйтесь тих же правил для пакетів мови програмування Java). Ваше ім'я пакета повинно бути унікальним серед всіх пакетів, встановлених на Android системі. З цієї причини, як правило краще, якщо ви використовуєте ім'я, яке починається з записаного в зворотному порядку доменного імені вашої організації або видавця. Для цього проекту, ви можете використовувати щось на зразок «com.example.myfirstapp». Однак, ви не можете опублікувати ваш додаток на Google Play, використовуючи простір імен «com.example».
  • Minimum Required SDK є найнижчою версією Android, яку ваш додаток підтримує, вказується використовуючи Рівень API . Для підтримки якомога більше пристроїв, ви повинні встановити її в найменшу доступну версію, що дозволяє вашому додатку забезпечити основний набір функцій. Якщо будь-яка функціональність вашого застосування можлива тільки на більш нових версіях Android, і вона не є критичною для основного набору функцій програми, ви можете включити функцію для платформ, що працюють на версіях, які її підтримують (як описано в розділі Підтримка різних версій платформи ). Залиште значення за замовчуванням для цього проекту.
  • Target SDK вказує на найвищу версію Android (також використовую Рівень API ), з якої ви перевірили ваш додаток. Із появою нових версій Android, ви повинні протестувати додаток на новій версії і оновити це значення відповідно до останнього рівня API для того, щоб скористатися новими функціями платформи.
  • Compile With є версією платформи, на якій ви будете компілювати додаток. За замовчуванням цей параметр встановлений на останню версію Android, доступну в вашому SDK. (Вона повинна бути Android 4.1 або вище, якщо у вас така версія не доступна, необхідно встановити її використовуючи SDK менеджер ). Ви все ще можете побудувати ваш додаток для підтримки старих версій, але установка цільової версії в значення останньої версії дозволяє включити нові функції і оптимізувати ваш додаток для чудового досвіду користувача на останніх пристроях.
  • Theme визначає застосовуваний стиль користувацького інтерфейсу Android для вашого ljlfnre. Ви можете залишити параметр за замовчуванням. 
  • Натисніть Next.
2. У наступному вікі для налаштування проекту, залиште обрані значення за замовчуванням і натисніть Next.
3. Наступний екран може допомогти вам створити значок запуску для вашого додатка. Ви можете змінити значок декількома способами і інструмент згенерує іконку для всіх екранів. Перед публікацією додатка, ви повинні бути впевнені, що ваш значок відповідає специфікаціям, визначеним у статті Принципи використання іконок в android додатках керівництва з проектування. Натисніть Next.
4. Тепер ви можете вибрати шаблон діяльності, з якої почнемо створення вашого додатку.
Для цього проекту, виберіть BlankActivity і натисніть Next.
5. Залиште всі деталі для діяльності в стані за замовчуванням і натисніть Finish.

Ваш Android проект в даний час є базовим «Hello World» додатком, який містить деякі файли за замовчуванням. 

Запуск Android-проекту

Запускати Android-проекти можна на реальному пристрої або на емуляторі.
Розглянемо спосіб запуску на емуляторі.
Чи використовуєте Ви, Android Studio, Eclipse або командний рядок, щоб запустити свій додаток на емуляторі потрібно спочатку створити віртуальний пристрій Android (AVD від англійського Android Virtual Device). AVD є конфігурацією пристрою для Android емулятора, який дозволяє моделювати різні пристрої.
Менеджер AVD які показують кілька віртуальних пристроїв.

Для створення AVD:

  1. Запустіть Управління віртуальними пристроями Android:
    • В Android Studio натисніть значок AVD Manager 
       
      на панелі інструментів.
    • В Eclipse, натисніть Android Virtual Device Manager 
       
      на панелі інструментів.
    • З командного рядка, перейдіть в каталог <sdk>/tools/  і виконайте:android avd
  2. В Android Virtual Device Manager панелі, натисніть New.
  3. Заповніть всю необхідну інформацію для AVD. Дайте йому ім'я, цільову платформу, розміру SD карти, і скін (HVGA замовчуванням).
  4. Натисніть Create AVD.
  5. Виберіть новий AVD в Android Virtual Device Manager і натисніть Start.
  6. Після того як емулятор завантажиться, розблокуйте екран емулятора.

Щоб запустити додаток з Eclipse:

  1. Відкрийте один з файлів вашого проекту і натисніть Запустити на панелі інструментів.
  2. У вікні Запуск від імені, яке з'являється, виберіть Android Application і натисніть OK .
Eclipse встановлює додаток на AVD і запускає його.

Або запустіть додаток з командного рядка:

  1. Перейдіть до кореневого каталогу вашого Android проекту і виконайте:ant debug
  2. Переконайтеся, що Android SDK platform-tools/ каталог включений в вашу PATH змінну середовища, потім виконайте: adb install bin/MyFirstApp-debug.apk
  3. В емуляторі, знайдіть MyFirstActivity і відкрийте його.

Завдання: Створіть кілька проектів додатків для різних шаблонів, змінюючи текст та колір.
.